BNI ĒTIKAS KODEKSS
1. Nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus par iepriekš norunāto cenu.
2. Rīkoties godīgi attiecībās ar BNI biedriem un personām, kurām esmu ticis ieteikts.
3. Veidot uz uzticēšanos balstītas attiecības ar BNI biedriem un personām, kurām esmu ticis ieteikts.
4. Uzņemties atbildību par sazināšanos ar visām personām, kurām esmu ticis ieteikts.
5. Ievērot savas profesijas ētikas standartus. *
6. Būt pozitīvi noskaņotam un gatavam palīdzēt citiem BNI biedriem.
*Ja profesionālie standarti ir stingrāki nekā BNI ētikas kodekss, tiem ir prioritāte attiecībā uz kodeksa standartu. Tas nozīmē, ka biedram, kura profesijā piemērojami stingrāki standarti, jāievēro savas profesijas standarti.
BNI VISPĀRĒJĀ POLITIKA
1. BNI grupas biedriem ir atļauts pārstāvēt tikai vienu profesiju vai uzņēmējdarbības jomu.
2. Biedriem jāpārstāv sava pamata profesija vai uzņēmējdarbība, nevis blakus darbības.
3. Biedriem uz grupas sanāksmi jāierodas savlaicīgi un jāpaliek līdz beigām.
4. Viena persona var būt tikai vienas BNI grupas biedrs. Biedrs nevar ņemt aktīvu dalību citā tīklošanas organizācijā, kuras darbības principos iekļauta atbildība sniegt ieteikumus citiem biedriem.
5. Biedram ir pieļaujamas ne vairāk kā trīs neierašanās uz grupas sanāksmēm sešu mēnešu periodā. Gadījumos, kad nav iespējams ierasties personīgi, pastāv iespēja savā vietā nosūtīt aizvietotāju
6. Ir pieņemts, ka biedri iesaistīsies BNI grupas aktivitātēs, radot kvalitatīvus ieteikumus citiem biedriem un aicinot vērtīgus viesus.
7. Viesi var apmeklēt BNI grupas sanāksmes līdz divām reizēm gada laikā.
8. Tiesības uzstāties ar prezentācijām BNI sanāksmēs tiek piešķirtas tikai BNI biedriem, direktoriem un vēstniekiem.
9. Vienīgais attaisnojošais sanāksmes neapmeklēšanas iemesls ir veselības problēmas.
10. Biedriem, kuri vēlas mainīt savu BNI profesiju/uzņēmējdarbības jomu, jāiesniedz jauns dalības pieteikums un jāsaņem grupas biedru komitejas apstiprinājums.
11. BNI biedru sarakstus publicē tikai nolūkā, lai biedriem tiktu doti ieteikumi, un šos sarakstus nevar izmantot pārdošanas vai mārketinga mērķiem bez iepriekšējas un viennozīmīgas BNI biedru piekrišanas.
12. Visiem jaunajiem biedriem jāpabeidz Biedru panākumu mācības.
Katras grupas biedru komiteja pieņem galīgo lēmumu par BNI politikas ievērošanu. Biedru komiteja var piešķirt biedram pārbaudes laiku vai pārtraukt dalību, ja netiek ievērota BNI politika vai ētikas kodekss vai netiek ievērotas BNI pamatvērtības.
BNI ADMINISTRATĪVĀ POLITIKA
1. BNI ir sākotnējā reģistrācijas maksa. Dalības maksa ir jāmaksā avansā par viena vai divu gadu periodu. Maksājumu var veikt tikai ar bankas pārskaitījumu saskaņā ar izrakstīto rēķinu.
2. BNI var izveidot grupu jebkurā pilsētā vai kopienā, kur cilvēki ir ieinteresēti paplašināt uzņēmējdarbības iespējas, izmantojot ieteikumus. BNI ir tiesības jebkurā pilsētā vai kopienā atvērt vairāk nekā vienu grupu.
3. Biedru naudu aicinām apmaksāt 30 dienas pirms dalības termiņa beigām. Biedri, kuri neapmaksā atjaunošanās rēķinu līdz dalības termiņa beigām, tiek uzskatīti par laikus nesamaksājušiem un tiem jāapmaksā papildu nokavējuma rēķins par 50 EUR. Ja biedru nauda netiek samaksāta 15 dienu laikā pēc dalības termiņa beigām, biedra dalība tiek oficiāli pārtraukta.
4. BNI dalības maksa pēc biedra konta/profila izveidošanas BNI Connect sistēmā netiek atgriezta. Pēc biedra, kurš priekšzīmīgi ievērojis BNI politiku un noteikumus, pieprasījuma par neizmantoto BNI dalības termiņu var tikt izrakstīts dalības kredīta sertifikāts, ko var izmantot 24 mēnešu laikā no sertifikāta izsniegšanas dienas, ja biedrs neturpina dalību BNI grupā.
5. BNI dalības maksu nevar pārcelt uz citu biedru, ja vien maksājumus neveic viens un tas pats uzņēmums.
6. BNI ir mārketinga pakalpojums, ko sniedz BNI Enterprises, Inc. BNI vai jebkuram tās franšīzes īpašniekam ir tiesības nepagarināt biedra dalību BNI programmā.
7. Biedram, kurš vēlas pāriet uz jaunu grupu vai atjaunot pārtrauktu dalību BNI, jāiesniedz aizpildīta kandidāta veidlapa grupas Biedru komitejai un jābūt apmaksātai pilnai viena gada dalības maksai, ja vien viņam nav derīgs kredītsertifikāts 12 vai vairāk mēnešu apmērā. Atjaunojot dalību vai mainot grupas segmentu, tiek piemērota iestāšanās maksa.
8. Ja BNI grupā uzņēmuma pārstāvis tiek mainīts uz citu personu, jaunajam kandidātam ir saistoša standarta uzņemšanas procedūra. Iestāšanās brīdī kandidāta uzņēmumam jāapmaksā vienreizējā iestāšanās maksa par šo personu, kā arī pilna vismaz viena gada dalības maksa. Ja uzņēmumam ir derīgs kredītsertifikāts 6 vai vairāk mēnešu apmērā, tiek piemērota tikai iestāšanās maksa.
9. Neapmeklēto un aizvietoto sanāksmju skaits sešu mēnešu periodā nevar pārsniegt 6 reizes, pretējā gadījumā biedru komiteja patur tiesības atvērt biedra pārstāvēto kategoriju grupā.
10. Biedram ir pienākums izteikt bažas savas grupas Biedru komitejai, ja viesis, kurš grasās kļūt par biedru, var būt viņa konkurents. Par to jāziņo līdz brīdim, kad viesa dalība grupā tiek apstiprinātā. Ja nekādi komentāri netiek saņemti, Biedru komiteja pieņem, ka visi biedri viesa dalībai piekrīt.
11. Izņemot parasto BNI drukāto materiālu, biedri nedrīkst izmantot BNI intelektuālo īpašumu (piemēram, logotipus, preču zīmes, simbolus, nosaukumus, saukļus, ar autortiesībām aizsargātu materiālu utt.), Lai ražotu, izplatītu, pārdotu vai reklamētu kādu produktu vai pakalpojumu vai citādi izmantotu BNI intelektuālo īpašumu bez BNI centrālā biroja vai nacionālā ofisa iepriekšējas rakstiskas piekrišanas Biedriem jāievēro BNI zīmola standarti, ja viņiem ir atļauts izmantot BNI intelektuālo īpašumu.
12. BNI politika un izcenojumi var mainīties.
NOTEIKUMI GRUPAS MAIŅAI BNI
Šajā sadaļā aprakstīta kārtība, kādā var tikt realizēta grupas maiņa BNI. Svarīgi saprast, ka BNI ir sistēma, kas ļauj jebkuram biedram caur sadarbības komandām, individuālajām tikšanām, personīgo iniciatīvu un līderību veidot savu grupu un arī savu BNI pieredzi tādu, kā to vēlētos. Grupas maiņa ir risinājums, kuru pielieto tikai galējas nepieciešamības gadījumos, kad citu alternatīvu vairs nav. Der atcerēties, ka attiecību veidošana prasa laiku, un pāreja, kā arī neesoša vai neskaidra komunikācija par šādas rīcības motīviem var radīt neizpratni esošajos grupas biedros un atstāt negatīvas sekas uz attiecībām.
Grupas maiņa var notikt kā objektību, tā arī subjektīvu iemeslu dēļ. Pie objektīviem iemesliem jebšu force majore apstākļiem pieskaitāmi: biznesa kategorijas maiņa situācijā, kad jauno nozari grupā jau pārstāv kāds cits biedrs; dzīvesvietas maiņa vai ilgspēlējošas, nepārvaramas izmaiņas dienaskārtībā, kas padara neiespējamu grupas tikšanos apmeklējumu nepieciešamajā apmērā, kā arī dalības maksas paaugstināšana atsevišķiem BNI grupu segmentiem. Kārtībā, kādā notiek pāreja uz citu grupu objektīvu iemeslu dēļ aprakstīta zemāk:
1. jāvēršas ar iesniegumu pie savas grupas direktora. Sākotnēji piedāvātās alternatīvas ir citas esošā reģiona grupas, tikai pēc tam lūkojoties plašāk;
2. esošās un jaunās grupas direktori apstiprina pārejas pieprasījumu;
3. vīzētais iesniegums, kurā minēti objektīvie iemesli pārejas nepieciešamībai, tiek nodots izskatīšanai BNI nacionālajam birojam;
4. nacionālais birojs apstiprina vai noraida pārejas pieprasījumu;
5. pozitīva lēmuma gadījumā biedram jānosedz dalības maksa, ja tāda ir;
6. spēkā paliek standarta uzņemšanas porcedūra jaunajā grupā;
Grupas maiņa pēc paša vēlēšanās, t.i. subjektīvu apsvērumu dēļ. Iespējami vairāki scenāriji:
a) pārtraucot dalību BNI un atgriežoties ne ātrāk kā pēc 12 mēnešu pārtraukuma;
b) saņemot 100% savas esošās grupas biedru atbalstu grupas maiņai slēgtā elektroniskā balsojumā un vienojoties ar grupas vadības komandu par kontribūciju grupas izaugsmei – cits uzņēmuma pārstāvis kā biedrs, sponsorēts biedrs citā nozarē, x skaits leģitīmu viesu;
c) veicot apmaksu par 3 dalības gadiem. Šajā gadījumā grupas maiņa apmaksātā perioda laikā vairs nav iespējama, izņemot 1.punktā minētās situācijas, un, pārtraucot dalību pirms apmaksātā 3 gadu termiņa beigām, dalības kredītsertifikāts netiek izsniegts;
d) kļūstot par BNI grupas direktoru vai topošas grupas launch vēstnieku jeb dibinātāju.